Ultradźwięki (sonoforeza)

Jest to zabieg zwiększający przenikanie substancji aktywnych przez skórę przy pomocy ultradźwięków. Umożliwia też wprowadzanie do skóry substancji, które w normalnych warunkach słabo przez nią przechodzą np. peptydów, czy witamin. Ultradźwięki usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii i wprowadzają płyny w ruch oscylacyjny, co umożliwia przenikanie substancji do głębszych warstw skóry, powoduje wzrost przepuszczalności błon komórkowych.Dzięki sonoforezie możemy rozwiązać wiele problemów i defektów kosmetycznych. Odpowiednio dobrane substancje aktywne dzięki ultradźwiękom docierają do skóry właściwej powodując odprężenie, poprawiając przepływ krwi i limfy, pobudzając metabolizm komórkowy i regenerację. Towarzyszy temu delikatny masaż bardzo przyjemny dla skóry. Zabieg sonoforezy przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, jest doskonałym dopełnieniem i rozszerzeniem wielu zabiegów kosmetycznych np. zabiegu oczyszczania czy mikrodermabrazji diamentowej. Sonoforeza działa wielokierunkowo:

- wzmacnia naczynia krwionośne- kruche i delikatne naczynka to problem wielu Polek. Kiedy kremy nie pomagają, a nam brakuje odwagi by zdecydować się na laser, warto wówczas wykonać zabieg sonoforezy z użyciem substancji wzmacniających naczynka krwionośne,

- nawilża i odżywia skórę - niestety nawet najlepsze substancji aktywne zawarte w kremach nie przenikają przez skórę w takim stopniu by w stu procentach wykorzystać ich właściwości. 

 WSKAZANIA:

- zmarszczki,

- trądzik, 

- szary koloryt skóry ( skóra niedotleniona, skóra palacza ),

- słabe odżywienie, regeneracja skóry

- przebarwienia,

- cellulit,

- skóra przesuszona,

PRZECIWWSKAZANIA:

- nowotwory i stany po ich chirurgicznym usunięciu,

- niewydolność krążenia, 

- stany gorączkowe,

- obecność w tkankach ciał obcych metalicznych ( ro0zrusznik serca, aparat na zęby ), 

- ciąża.